Filtruj według

Rozmiar

Marka

Cena

  • 76,00 zł - 140,00 zł

Kolor

Strój kąpielowy ze stringami

Złap trochę promieni w przepięknym stroju kąpielowym ze stringami z naszej kolekcji — w końcu styl wakacyjny to coś! Masz słabość do letniego leniuchowania? Pokochasz dwuczęściowe stroje kąpielowe ze stringami we wszelkiego rodzaju wzorach, w tym tropikalnych, kwiatowych i zwierzęcych.

Stroje kąpielowe ze stringami to zdecydowanie jedna z najbardziej odważnych propozycji strojów plażowych. Często postrzegane są jako nieszablonowe, kontrowersyjne, ale też bardzo popularne. Niektórzy uważają, że bikini typu stringi odsłaniają zbyt wiele i są prowokacyjne. Inni twierdzą, że są przede wszystkim wygodne i pozwalają uniknąć nieestetycznych zmarszczek po opalaniu.

Krótka historia strojów kąpielowych ze stringami

Początki strojów kąpielowych ze stringami sięgają do klasycznych stringów. W latach 30. zostały zaprojektowane jako odpowiedź na nakaz noszenia bielizny przez tancerzy. Jednak w latach 70. władze nakazały noszenie strojów kąpielowych. Tak więc stringi były odpowiedzią na zakaz opalania się nago. Rudi Gernreich, austriacki projektant i aktywista, jest autorem nowoczesnej wersji stringów do strojów kąpielowych dla kobiet na początku lat 70. XX wieku. Podarował swojej przyjaciółce niekonwencjonalną bieliznę na jej prezent ślubny. Jego projekt zawierał sznurki do spodni.

Czy strój kąpielowy ze stringami jest tylko dla odważnych kobiet?

Stringi bikini od momentu pojawienia się na rynku wzbudza silne emocje. Zakochali się w nim Brazylijczycy – był to ich najpopularniejszy wybór w latach 80. i to oni odpowiadają za jego powszechną popularność. Oczywiście pomogło również to, że miał wsparcie takich celebrytów, jak Madonna i Cher, które regularnie nosiły sznurki podczas swoich występów. Bikini ze swoimi odsłaniającymi krojami stało się symbolem wyzwolenia od sztywnych reguł burżuazyjnego społeczeństwa.

Równocześnie zaatakowano takie stroje kąpielowe. Sznureczki uznano za zbyt odważne, odsłaniające zbyt wiele. Kobiety wybierające taką bieliznę kąpielową były postrzegane jako wulgarne i nadmiernie afiszujące się ze swoją seksualnością. Dwuczęściowe kostiumy kąpielowe ze sznurkami były postrzegane jako wyjątkowo odważne i przełamujące granice dobrego smaku.

5 produktów w kategorii Strój kąpielowy ze stringami

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry