Strój kąpielowy bez ramiączek – jaki wybrać?

Szukasz nowego stroju kąpielowego, ale zależy Ci na tym, by podczas opalania nie odznaczały Ci się ślady od ramiączek? Cóż, należy przyznać, że te nieestetyczne białe plamy nie są najlepszą wakacyjną pamiątką. Jeśli zatem myślisz o zakupie nowego stroju to idealnym rozwiązaniem będzie strój kąpielowy bez ramiączek, istnieje doskonała wiadomość, która z pewnością poprawi Ci humor. Otóż specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, powstał ten krótki poradnik, z którego dowiesz się, czym należy się kierować podczas wyboru stroju kąpielowego bez ramiączek, a także jaki model będzie najlepszy dla Ciebie. Jeśli zatem jesteś zainteresowana lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, nie rezygnuj z dalszej lektury.

Co to jest strój kąpielowy typu bandeau?

strój kąpielowy bez ramiączek

Choć sama nazwa może wydawać się dość myląca, należy jasno zaznaczyć, że stroje kąpielowe bandeau to nic innego jak wyżej wspomniane stroje bez ramiączek. Cały zamysł staników bez ramiączek opiera się przede wszystkim na tym, że mają one podtrzymywać biust, jednocześnie nadając mu krągłych kształtów, bez konieczności zakładania ramiączek. Dlaczego stroje typu bandeau (opaska) sprawdzają się lepiej niż klasyczne stroje, które są wyposażone w ramiączka? Przede wszystkim należy tu wspomnieć o tym, że to, który rodzaj stroju będzie lepszym wyborem dla Ciebie, jest kwestią niezwykle indywidualną, jeśli zatem czujesz się komfortowo oraz bezpiecznie, gdy masz na sobie stanik od stroju kąpielowego z ramiączkami, być może powinnaś postawić właśnie na takie rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że ramiączka wiążą się nie tylko z nierównomierną opalenizną, ale często również z obtarciami na skórze lub też z wywieraniem zbyt dużego obciążenia na barkach. Niewątpliwie ogromny plusem tego rodzaju strojów kąpielowych jest możliwość mieszania zestawów oraz komponowania własnych, ciekawych, a niekiedy nawet odważnych połączeń, które zachwycą niemal każdego plażowicza.

Skąd wzięły się stroje kąpielowe bez ramiączek?

Sama nazwa ,,bandeau” pochodzi z języka francuskiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza ona opaskę. Choć przez większość osób bandeau jest odbierana głównie jako opaska na włosy, warto zaznaczyć, że to właśnie ten gadżet stał się inspiracją dla tego kroju staników. Początkowo, biustonosze w tym stylu wyglądały jak kawałek materiału przysłaniającego piersi. Oczywiście jest do doskonałe rozwiązanie, które zachwyca swoją prostotą, jednak wiele osób uważa, że tego typu opaski nadają się jedynie do biustów stosunkowo małych. Należy przyznać, że najbardziej klasyczna wersja strojów kąpielowych bez ramiączek nie zapewnia dużego podtrzymania ani stabilizacji biustu. Jeśli zatem jesteś posiadaczką dużych piersi, na pewno myślisz, że nie jest to opcja dla Ciebie. Otóż nic bardziej mylnego! Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnych wariacji na temat staników pozbawionych ramiączek od modeli wyposażonych w usztywniane miseczki oraz fiszbiny, po nieco bardziej ozdobne propozycje z wiązaniem lub też skręceniem materiału na środku. W zależności od własnych oczekiwań możesz dostać kolor, wzór oraz materiał. Warto pamiętać o tym, że tego typu stroje kąpielowe to przede wszystkim ogromna wygoda oraz komfort. Odpowiednio dobrany biustonosz wbrew pozorom nie będzie się bowiem osuwał, tworząc uczucie ciągle opadających piersi. Wśród produktów, które w tej chwili znajdują się w ofercie dobrych sklepów z bielizną, można dostać modele wprost idealnie dostosowane do tego, by idealnie podkreślić kształt nawet obfitego biustu. Popularnym sposobem na podtrzymanie oraz uwydatnienie biustu są biustonosze typu hard cups. Hard cups to nic innego jak modele, które posiadają dodatkowe usztywnienie w postaci miseczek lub wkładek. Staniki z wkładkami posiadają bardzo duży plus, ponieważ w zależności od preferencji, wkładki można wyjąć.

Dlaczego warto postawić na stroje kąpielowe bez ramiączek?

Pierwszym, a zarazem najważniejszym powodem do zakupu stroju kąpielowego bez ramiączek jest niewątpliwie komfort, którego nie da się doświadczyć w żadnym innym modelu strojów przeznaczonych na plaże. Co ciekawe, potwierdzają to zarówno kobiety o małych, jak i dużych piersiach. Kolejnym argumentem przemawiającym za strojami bez ramiączek, jest to, że są one prawdziwym hitem ostatnich sezonów, a wszystko to za sprawą uwydatnienia najpiękniejszych elementów sylwetki, przy jednoczesnym zamaskowaniu mankamentów figury. Jak to działa? Otóż biustonosz o kroju opaski wizualnie wyszczupla całą sylwetkę, nadając jej przy tym pełnych, kobiecych kształtów. Dzieje się tak głównie za sprawą uniesienia piersi, dzięki czemu stają się one bardziej jędrne oraz kształtne. Dodatkowo należy zaznaczyć, że gdy piersi są odpowiednio uniesione oraz podkreślone przez dobrze dobrany biustonosz, talia staje się optycznie węższa, a także nabiera charakterystycznego wcięcia, o którym marzy niemal każda kobieta. Tego typu stroje najlepiej prezentują się na kobietach o figurze w kształcie klepsydry oraz prostokątna. W pierwszym przypadku podkreśli idealnie proporcje, natomiast w drugim sprawi, że sylwetka zacznie nabierać estetycznych krągłości.

Wariacje na temat strojów bez ramiączek

Jak już wiesz stroje kąpielowe bez ramiączek, dość mocno ewoluowały, dzięki czemu dziś można dowolnie dobierać biustonosze z wieloma ozdobnymi elementami takimi jak broszki lub rękawki. Lekko opuszczone rękawki, które pełnią głównie funkcję ozdobną, mają za zadanie przede wszystkim zamaskować masywne ramiona, co może sprawdzić się u kobiet z figurą jabłka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *